LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Destinacioni i përkryer për të kaluar fundjavën/ "Montrelux Resort", aty ku tradicionalja bashkohet me modernen

12 Gusht 2023, 21:04, Qyteti im CNA

Destinacioni i përkryer për të kaluar fundjavën/

Montrelux Resort është destinacioni më i përkryer për një fundjavë në Korçë, si edhe për festa. I ndodhur pak kilometra larg qytetit, në Malin e Moravës, aty ku mbizotëron qetësia, ajri i pastër dhe gjelbërimi, ky resort ofron mikpritjen e duhur për klientët. Një ndërtesë qindra vjeçare që u vendos të kthehej në një resort, mbetet sot për sot, objekti më luksoz në juglindje.

Ambjentet brenda dhe jashtë resortit janë të kuruara deri në detaj, me nje arredim fantastik, modern, aq sa nuk thuhet me fjalë, por shihet në pamjet që CNA sjell për shikuesit.

Në një intervistë me shefen e sallës, Aurela Dervishi, ajo na ka treguar çfarë ofron Montrelux Resort.

Nga ana tjetër, është recepsionisti Klajvert Feçanji i cili na ka shpjeguar ambjentet e brendshme të Montrelux, duke treguar të veçantat e çdo dhome të hotelit.

Në Montrelux Resort, krahas një gjumi të rehatshëm, është krijuar mundësia edhe për tu argëtuar, si për fëmijë ashtu edhe për të rritur. Salla e lojërave, si edhe pishina dimërore zenë vendin kryesor në kërkesat e klientëve.

Ushqimi, gatimet tradicionale dhe ambjenti fantastik i restorantit, e bëjnë drekën dhe darkën të shijohet në maksimum, pa harruar netët me muzikë live.

Sipas Aurelës, vizitorët janë të shumtë, sidomos të huajt të cilët janë bërë klientë të përhershëm.

CNA solli për shikuesit këtë destinacion turistik, duke theksuar faktin se Korcca është në krye të listës për turistët, në ccdo stinë të vitit./ CNA

Lajmet e fundit nga