LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Është kapur në flagrancë”/ Alibeaj i kalon ‘fajin’ Ramës: Fshihet pas rublave ruse

26 Janar 2023, 12:05, Politikë CNA

“Është kapur në flagrancë”/ Alibeaj i kalon

Deputeti Enkelejd Alibeaj, pas seancës parlamentare, në një deklaratë për mediat, ka akuzuar kryeministrin Edi Rama se është i përfshirë në investimet ruse.

Sipas tij, Rama është kapur në flagrancë nga drejtësia amerikane dhe synimi i tij është asgjësimi i PD-së.

“Besoj se kjo e sotmja ishte një provë e qartë e fajësisë së një njeriu që është Edi Rama që është përfshirë në skandal korruptiv me 225 mijë euro për të dëmtuar PD-në.

Skandali nuk është kaq i ngushtë. Oligarku rus paksa marrë edhe titullin investitor strategjik.

Vetëm një i pandehur nuk flet. Vetëm kur je i pandehur nuk ke të drejtë të flasësh. I kapur në flagrancë nga drejtësia. Ka detyrim të na përgjigjet. Ka kaq kohë që ka hedhur baltë mbi rublat ruse, ku në fakt paska qenë ky. Synimi i tij paska qenë asgjësimi i PD-së.

Këtë e ka bërë ai siç rezulton. SPAK do të duhet të flasë. Ka folur drejtësia amerikane, ka nxjerrë fakte.

SPAK një orë e më parë duhet të fillojë regjistrimin e procedimit penal”, tha Alibeaj./ CNA.al

Lajmet e fundit nga