LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Ku e keni fshehur Edi Ramën?/ Basha-Alibeaj bëjnë opozitën nga karriget

26 Janar 2023, 11:57, Politikë CNA

Ku e keni fshehur Edi Ramën?/ Basha-Alibeaj bëjnë opozitën

Skandali me ish-agjentin e FBI-së, ka krijuar kaos në Kuvend, pasi opozita kërkon kryeministrin Radi Rama që të japë llogari.

Opozita si kurrë më parë ka qenë në një mendje.

Edhe grupi i përçarësve të PD-së ka qenë në sinkron me PD-në zyrtare, por me një ndryshim nuk janë bashkuar me Berishën në foltoren e Kuvendit.

Enkelejd Alibeaj dhe Gazment Bardhi, kanë kërkuar praninë e Ramës në seancë plenare që të flasë për hetimet në SHBA.

“Ka një kërkesë të Grupit Parlamentar, që Edi Rama, i kapur nga drejtësia amerikane të vijë këtu”, tha Bardhi.

“Ku e keni fshehur Edi Ramën, duhet të ishte aty, ka dhënë 225 mijë dollarë për të hedhur baltë mbi PD”, u shpreh Alibeaj./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga