LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rama korruptoi Bashën, mori vulën, hoqi emrin e PD-së”/ Sali Berisha: Asgjë nuk mund të mposhtë betejën tonë

13 Nëntor 2023, 18:53, Politikë CNA
“Rama korruptoi Bashën, mori vulën, hoqi emrin e
Ish-kryeministri, Sali Berisha

Ish-kryeministri, Sali Berisha përpara kavajasve shprehet i bindur se asgjë nuk mund të mposhtëbetejën e që kanë nisur.

Ai tha se ky është takimi më i rëndësishëm në i jetës së tij në kavajë pas vitit 1991 pasi Rama është vërsulur kundër opozitës.

Berisha u shpreh, se Rama korruptoi Bashën, mori vulën, hoqi emrin e PD-së dhe ka sjellë dhe situatën e tanishme në Parlament por demokratët do ia dalin.

“Jam këtu në takimin më të rëndësishëm të jetës sime pas vitit 1991 me ju, sepse ky bastard është vërsulur kundër opozitës. Pasi korruptoi në mënyrën më të ulët ish-kreun e saj. I mori vulën. Hoqi emrin e PD-së nga lista dhe të Sali Berishës si kryetar koalicioni. Megjithatë 600 mijë shqiptarë nuk u ulën. Tani ai shumëzoi me zero votën tuaj. Ajo që shikoni në Parlament është betejë e shenjtë. Nuk na lë të zgjedhim përfaqësuesin tanë por duhet të kemi atë që do Edi Rama. Në parlament blloqet janë të kundërta. Kemi dërguar 8 kërkesa për të hetuar. Asnjëra prej tyre nuk vjen në Parlament.

Mekanizmi i vjedhjes së taksave tuaja qëndoron në shkeljen e këtij ligji. Ligji ndalon pushtetërët e familjarët e tyre të mos afrohen e të mos aplikojnë për tendera e koncensione të sektorit publik. Familjarët e Edi Ramës bëjnë kërdinë në tendera. Por nuk ka asgjë që mund të mposhtë Sali Berishën dhe demokratët në betejën e tyre.”, u shpreh Berisha./ CNA

Lajmet e fundit nga