LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Problematikat e turizmit në Vlorë/ Ermal Dredha zbulon pikat kyçe të diskutimit me operatorët turistikë

14 Prill 2023, 11:17, Politikë CNA
Problematikat e turizmit në Vlorë/ Ermal Dredha zbulon pikat
Foto ilustruese

Kandidati i Partisë Socialiste për Bashkinë Vlorë, Ermal Dredha, ka zhvilluar një takim me operatorët turistikë për t'u njohur me problematikat e turizmit.

Dredha zbulon se gjatë takimit janë diskutuar çështje të rëndësishme si urbanistika dhe infrastruktura e qytetit, monitorimi dhe trajtimi i mbetjeve, nevojat për të përmirësuar shërbimet për turistët si edhe rëndësinë e ngritjes së një departamenti të kualifikuar në Bashkinë e Vlorës për të mbështetur sektorin turistik.

Problematikat e turizmit në Vlorë kanë qenë një temë e rëndësishme në takimin e zhvilluar me operatorët turistikë dhe disa nga anëtarët e Shoqatës ARTA.

Për të përmirësuar zhvillimin e turizmit në qytet, u diskutuan disa çështje të rëndësishme si urbanistika dhe infrastruktura e qytetit, monitorimi dhe trajtimi i mbetjeve, nevojat për të përmirësuar sherbimet për turistët si edhe rëndësinë e ngritjes së një departamenti të kualifikuar në Bashkinë e Vlorës për të mbështetur sektorin turistik.

Besoj se bashkëpunimi me operatorët turistikë është thelbësor për të përmirësuar infrastrukturën dhe shërbimet turistike në Vlorë, ndaj ishte me interes të njihja nga afër opinionet dhe sygjerimet e tyre”, shkruan Dredha./CNA.al

Lajmet e fundit nga