LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një rrëfim politik nga Nikos Kotzias/ Ndiqni nesër në CNA “podcast”-in e Ditmir Bushatit

13 Prill 2023, 22:25, Politikë CNA

Një rrëfim politik nga Nikos Kotzias/ Ndiqni nesër në CNA

Ish-ministri i Jashtëm i Shqipërisë, Ditmir Bushati në “podcast”-in e tij të radhës në “Public Square”, thënë ndryshe në “Sheshin Publik”, ka ftuar homologun e tij, ish-ministrin e Jashtëm grek, Nikos Kotzias.

Ky podcast do të transmetohet të premten në orën 18.00 edhe në City News Albania.

Bushati në një reagim në rrjetet e tij sociale ka zbuluar disa detaje mbi atë se çfarë është folur në këtë takim virtual mes tij dhe Kotzias. 

“Një podcast me Nikos Kotzias. Një mik me të cilin kam ndarë plot sfida. Një koleg prej mençurisë së të cilit jam përpjekur të mësoj shumë.

Për të ardhmen e përbashkët të rajonit tonë, të premten 18:00 në #PublicSquare”, thekson Bushati, ndërsa ka ndarë edhe një video të shkurtër nga “podcast”-i, ku shihet Kotzias, i cili ndër ndër të tjera thotë se Bashkimi Europian ka shumicën e problemeve dhe është "dobësuar" më shumë sesa pjesa tjetër e Perëndimit.

Për më tepër, ju ftojmë ta ndiqni këtë podcast të premten në orën 18.00 në City News Albania./ CNA.al

Lajmet e fundit nga