LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Belind Këlliçi zbulon projektin/ Zgjidhja për trafikun në Tiranë

13 Prill 2023, 21:40, Politikë CNA
Belind Këlliçi zbulon projektin/ Zgjidhja për trafikun në
Kandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi

Kandidati i opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka paraqitur mbrëmjen e sotme projektin që sjell zgjidhjen e një prej problemeve më të mëdha që ka sot kryeqyteti, që është trafiku i rënduar.

Me një hartë dhe plan të studiuar, Këlliçi tha në emisionin e Çim Pekës se do të hapë dy nënkalime poshtë sheshit “Skënderbej”.

Ai deklaroi se ndërhyrja kushton 4.7 deri në 4.9 milionë euro.

“Unë kam një projekt që sigurisht e kam konsultuar me urbanistët dhe inxhinierët më të mirë për të çarë nëntokën e sheshit "Skënderbej" në një gjatësi prej 410 metrash në total. Pra 200 metra shkon vetëm pjesa e sheshit pa e prekur fare parkimin që është nëntokësor, nuk e prek parkimin nëntokësor që është 6000m2, për të filluar me korsi për të lidhur Bulevardin me Rrugën e Stacionit të Trenit, "Zogu I". Pra, makinat që vijnë nga 'Treni' mos të rrotullohen më tre herë në semafor për të dalë në Bulevardin kryesor, por për t'u futur me radhë hyrëse në tunel për të dalë në Bulevardin kryesor”, pohoi Këlliçi./ CNA.al

Belind Këlliçi zbulon projektin/ Zgjidhja për trafikun në

Lajmet e fundit nga