LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zgjedhjet e 14 majit/ Publikohet fleta e votimit për bashkinë e Tiranës

13 Prill 2023, 22:07, Politikë CNA

Zgjedhjet e 14 majit/ Publikohet fleta e votimit për bashkinë e

Ditën e sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar modelin e fletës së votimit që do të aplikohet në zgjedhjet vendore të 14 majit për bashkinë e Tiranës.

Gjithashtu KQZ ka publikuar edhe modelin e fletës së votimit për anëtarë të këshillit bashkiak në kryeqytet.

Siç edhe u raportua më parë, i pari në fletën e votimit për kryetar bashkie është Arlind Qori dhe më pas Marko Dajti i 2-ti, Lejla Përnaska e 3-ta, Erion Veliaj i 4-ti, Belind Këlliçi i 5-ti dhe Roland Bejko i 6-ti.

Ndërkohë, në listën e këshillit bashkiak kandidatët renditen sipas subjekteve politike, Koalicioni "Bashkë Fitojmë", PS, PAA, Partia Republikane për të vijuar më pas me partitë e tjera me radhë./ CNA.al

Zgjedhjet e 14 majit/ Publikohet fleta e votimit për bashkinë e

Zgjedhjet e 14 majit/ Publikohet fleta e votimit për bashkinë e

Lajmet e fundit nga