LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Baton Haxhiu sulmon Veliajn/ Nuk e votoj, ka falsitet dhe probleme me karakterin

13 Prill 2023, 22:43, Politikë CNA
Baton Haxhiu sulmon Veliajn/ Nuk e votoj, ka falsitet dhe probleme me karakterin
Analisti Baton Haxhiu

Baton Haxhiu, i njohur si një nga analistët pranë kryeministrit Edi Rama, ka sulmuar mbrëmjen e sotme kandidatin e PS-së për Tiranën, Erion Veliajn.

Haxhiu tha në emisionin e Çim Pekës se Veliajn nuk do ta votojë në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Ai deklaroi se kryebashkiaku socialist ka falsitet dhe probleme me karakterin.

"Kandidatët për Tiranën kanë probleme karakteriale. Ai (Veliaj) është shumë i lehtë dhe i panevojshëm në komunikim publik, ka falsitet të mjaftueshëm që mua më bën të mos e votoj. Miqësinë e kam të jashtëzakonshme me vizionin e Ramës, por kjo nuk më mjafton, sepse kryetari i bashkisë ka problem karakterial në paraqitjet publike dhe kjo nuk e bën të mjaftueshëm që unë t'ia jap votën", theksoi analisti./ CNA.al

Lajmet e fundit nga