LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

PD publikon dokumentet/ Kapllanaj ka fituar tendera nga Rama

13 Korrik 2022, 20:37, Politikë CNA

PD publikon dokumentet/ Kapllanaj ka fituar tendera nga Rama

Zëdhënësja e PD-së, Floriana Garo, ka publikuar disa dokumente dhe hedh akuza ndaj Agron Kapllanajt duke deklaruar se ka fituar tendera nga kryeministri Edi Rama.

Sipas Garos, kompania e Kapllanajt renditet ndër 11 kompanitë e klientelës së Ramës në raport me tenderat e fituara nga pushteti.

Garo thekson se në dokumentet e mëposhtme tregohet se si janë përfituar dhjetëra tendera me vlerë dhjetëra milionaë euro të fituara nga firma e tij familjare nga regjimi Rama.

Lidhur me mohimin e tenderave t|ë fituar nga firma e Kapllan Pallatit nga regjimi i Edi Rames!

Dje, me nje status si te shkruar nga Alibasha, Kapllan Pallati reagoi ndaj deklarates se Kryetarit te PD ne emisionin Open, ne te cilin ai akuzoi Alibasho-opoziten, ne rastin konkret Kapllan Pallatin, si opozite tendermenesh te qeverise Rama.

Ai jo vetem mohoi dhjetra e dhjetra tendera qe kompania e tij familjare ka fituar si shperblim per opozitarizmin e forte nga regjimi i Edi Rames, por kercenoi edhe me padi ne gjykata.

Me kete rast, i kujtojme Kapllan Pallatit dhe Alibashes se tij se ne fotot e faqeve qe po postojme me poshte, gjenden dhjetra e dhjetra tendera me vlere dhjetra miliona euro te fituara nga firma e tij familjare nga regjimi Rama. Gjithashtu, me poshte do te gjeni edhe tabelen e nje studimi ne te cilen kjo kompani renditet nder 11 kompanite e klienteles se Rames ne raport me tenderat e fituar nga pushteti", shkruan Garo./ A.E-CNA.al

 

 

Lajmet e fundit nga