LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Kandidimi im për Bashkinë e Tiranës, ëndërr e Nikoll Lesit”/ Gazetari i përgjigjet Metës: Të dogji Berisha

14 Shtator 2022, 16:19, Politikë CNA
“Kandidimi im për Bashkinë e Tiranës, ëndërr e
Fotomontazh - Ilir Meta, Sali Berisha dhe Nikoll Lesi

Dy ditë më parë, ish-presidenti Ilir Meta u pyet për kandidimin e tij të mundshëm si kryetar bashkie i Tiranës.

Meta e mohoi një lajm të tillë, teksa tha në emisionin "Të Paekspozuarit", se nuk e ka pasur dhe nuk e ka këtë qëllim, ndërkohë që akuzoi botuesin Nikoll Lesi si promovuesin e kësaj ideje.

"Ky nuk është një plan imi dhe as ka qenë. Derisa një kolegu ynë i përbashkët ka qenë ndër kryesorët në promovimin e kësaj ideje, ju e kuptoni… (e ka fjalën për Lesin)

Unë besoj se opozita ka shumë kandidatë të aftë dhe të zotë për ta ndryshuar Tiranën dhe do të jap mbështetjen maksimale", u shpreh kreu i PL-së.

Nga ana tjetër, këtë deklaratë e ka komentuar mbrëmjen e kaluar gazetari Nikoll Lesi.

Ai tha në emisionin “Now” të Erla Mëhillit se Meta nuk do të kandidojë për kryebashkiak të Tiranës, pasi pretendon se nuk ka pranuar Partia Demokratike.

"Ilirin e dogji PD, nuk e ka pranuar Partia Demokratike. Ai ishte i vetmi që mund të përballej me Veliajn. E dogjën", theksoi Lesi./ B.A. - CNA.al

Lajmet e fundit nga