LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Bardhi bëhet pjesë e skandalit/ Mbron Bashën për lobimin rus

14 Shtator 2022, 11:52, Politikë CNA
Bardhi bëhet pjesë e skandalit/ Mbron Bashën për lobimin rus
Deputeti Gazment Bardhi

Deputeti Gazment Bardhi është bërë pjesë e skandalit me lobimin rus duke i dalë në mbrojtje ish kryetarit të tij Lulzim Basha.

Në një deklaratë për mediat Bardhi e ka qujatur një thashethem lajmin e bërë publik nga mediat ndërkombëtare.

 ‘Së pari unë njihem si Gazment Bardhi dhe mbaj përgjegjësi për emrin tim. Ai lajm nuk është i ri , ai është një lajm dhe thashetheme i bërë prej kohësh që ka marrë një përgjigje nga Basha dhe s’kam një koment shtesë.

Nëse lexon artikullin thotë që është thashethem. Mediat që financohen nga paratë e oligarkëve të lutëm më shumë interes për këto. Këtyre mediave iu referohem unë të cilat janë bërë njësh me sistemin, të cilët vazhdojnë dhe riciklojnë të njëjtën përgjigje.’- tha Bardhi.

Nuk thash as nuk e besoj VOA as e besoj, sikundër paralelja që hiqni ju nuk qëndron. Për Berishën ka vendim të DASH për në parneteriteti me SHBA është i një rëndësie strategjike. PD nuk thash asgjë nga komentet që ju i jepni mundësi vetes. Unë nuk thash as nuk e besoj dhe as nuk mbajta qëndrim. Është një e dhënë e ripërsëritur. Nuk kishte asnjë dokument apo të dhënë shtesë të ndryshme nga ato që publiku shqiptar ka dhënë më parë. në 2017 nuk kam patu asnjë funksion në PD”, tha Bardhi./ CNA.al

Lajmet e fundit nga