LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO PIKANTE- Kuvendi kthehet përmbys në 5 minuta/ Salla pushtohet nga tymi e flakët, socialistët indiferentë

20 Nëntor 2023, 11:14, Politikë CNA
FOTO PIKANTE- Kuvendi kthehet përmbys në 5 minuta/ Salla pushtohet nga
Tymueset në Kuvend

Vetëm pesë minuta seancë kanë mjaftuar që në Kuvend të krijohej kaos me tymuese e flakadanë, ndërsa kabineti qeveritar dhe deputetët socialistë janë dukur tejet të qetë e të pashqetësuar nga zhvillimet brenda sallës.

Pavarësisht kontrolleve të deputetëve nga Garda, ata kanë mundur të fusin sërish tymueset brenda sallës.

Teksa kryeparlamentarja kalonte për votim një për një rendin e ditës duke e miratuar vetëm me votat e socialistëve, demokratët ndezën tymueset e radhës./CNA

 

Lajmet e fundit nga