LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kaos në Kuvend/ Noka hedh tymuese në Kuvend, përjashtohet nga seanca

20 Nëntor 2023, 10:04, Politikë CNA

Kaos në Kuvend/ Noka hedh tymuese në Kuvend, përjashtohet nga

Në Kuvend ka nisur seanca plenare mes tensioneve. Deputeti Flamur Noka ka ndezur tymuese.

Kryeparlamentarja Lindita Nikolla përjashtoi Nokën nga seanca.

Nikolla i bëri thirrje deputetëve të opozitës të diskutojnë për buxhetin e vitit 2024, teksa njoftoi përjashtimin e Nokës.

“Qytetarët duan të dëgjojhnë për buxhetin e tyre. Ç’keni? Pse nuk doni të flasim për rritjen e rrogave? Ju bëj thirrje të nderuar kolegë me ftesën për të vijuar me diskutimet siç qytetarët e meritojnë. Zoti Noka jeni i përjashtuar nga seanca.

Pse nuk doni të diskutojmë sot? Të flasim dhe të diskutojmë për buxhetin. Ç’keni? Pse nuk doni të diskutoni? Qyhtetarët duan të dëgjojnë për buxhetin”, tha Nikolla./ CNA

Lajmet e fundit nga