LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fitorja e Albert Halilajt/ Nis festa në kampin e socialistëve, mes tyre dhe Majko

25 Shtator 2023, 11:20, Politikë CNA
Fitorja e Albert Halilajt/ Nis festa në kampin e socialistëve, mes
Foto ilustruese

Pas fitores me një rezultat të thellë në Kukës të kandidatit Albert Halilaj, socialistët kanë nisur festën.

Albert Halilaj ka rrëmbyer fitoren me mbi 5000 vota më shumë se kandidati i "Bashkë Fitojmë", Emri Vata.

Në Kukës ndodhet dhe drejtuesi i socialistëve në qark, Pandeli Majko, i cili shihet duke festuar me socialistët e tjerë. 

Sipas të dhënave nga KQZ për 69 kuti të numëruara, Albert Halilaj ka marrë 12018 vota, ndërsa kandidati i koalicionit "Bashkë Fitojmë", Emri Vata 6919 vota./ CNA

 

Lajmet e fundit nga