LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Artan Hoxha, debat të ashpër me zdhënësin e Belerit/ Qepe gojën! Ai është qen bir qeni

25 Maj 2023, 22:35, Politikë CNA
Artan Hoxha, debat të ashpër me zdhënësin e Belerit/ Qepe
Gazetari Artan Hoxha

Një debat i ashpër ka ndodhur mbrëmjen e sotme mes gazetarit Artan Hoxha dhe zëdhënësit të fushatës së Fredi Belerit në Himarë, Skerdjan Dhuli.

Hoxha fole me tone të forta ndaj Belerit, duke e quajtur qen bir qeni, ndërsa u kundërshtua nga Dhuli.

Gazetari i kërkoi të mos flasë dhe deklaroi se kandidati fitues i opozitës në Himarë nuk duhet të garonte fare në zgjedhje.

Pjesë nga debati:

Artan Hoxha: Po të mos ishte Rama, nuk kandidonte Fredi Beleri. Ai Fredi Beleri që ka duart me gjak. Ai qen bir qeni, ka djegur flamurin e Shqipërisë! Ai qen bir qeni nuk duhet të ishte atje kandidat. Ka dy dëshmorë të atdheut. Mbylle ore gojën, pusho aty! Më lër të mbaroj, po flas unë. Mbylle dhe qepe gojën, nuk të ndërhyra asnjë sekondë!

Skerdjan Dhuli: Mos më bërtit mua, se unë nuk trembem!

Artan Hoxha: Boll të thashë, nuk të ndërhyra, mbylle gojën! Ja kam mbyllur gojën Sali Berishës dhe Edi Ramës, jo më ty.

Skerdjan Dhuli: I kam duart e pastra!

Artan Hoxha: Mbaji të pastra pra mos i bëj pis. Nuk të ndërpreva, pusho!/ CNA.al

Lajmet e fundit nga