LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Berisha ashpërson tonet për mediat/ Kush bën avokatinë e krimit elektoral, është mafie subqeveritare

25 Maj 2023, 21:46, Politikë CNA
Berisha ashpërson tonet për mediat/ Kush bën avokatinë e
Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha

Kryetari i Partisë Demokratike, Sali Berisha, ka ashpërsuar mbrëmjen e sotme tonet me mediat, të cilat kanë dalë kundër opozitës lidhur me akuzat për blerje votash.

Berisha tha në emisionin e Çim Pekës se ka konstatuar që një pjesë e mediave nuk duan që vendi të ketë opozitë.

Ai deklaroi se mediat që bëjnë avokatinë e krimit elektoral janë mafia subqeveritare.

“Ajo që më ka çuditur mua, se nuk kam qenë kurrë ndonjëherë... Unë jam njeri që thellësisht i dua dhe i vlerësoj mediat, por kësaj herë nuk them se jam zhgënjyer, se unë e kuptoj. Por shkarja e tyre në një bashkëautorësi në këtë proces, jo të gjitha, një pjesë e tyre më ka bërë të shtroj një pyetje, do të jap edhe përgjigje.

A duan këta njerëz që të ketë opozitë, apo jo?

Dhe përgjigja ka qenë jo, nuk duan opozitë.

Ata që bëjnë avokatinë e krimit elektoral ata janë të fshehur, ata janë kripto, ata janë mafia subqeveritare”, theksoi kryedemokrati./ CNA.al

Lajmet e fundit nga