Nga temperatura 35°C në breshër e stuhi/ Si ndryshon moti në orët në vijim

26 Maj 2022, 17:37, Sociale CNA
Nga temperatura 35°C në breshër e stuhi/ Si ndryshon moti në
Parashikimi i motit

Shërbimi Meterologjik Ushtarak, ka njoftuar ndryshimet në kushtet atmosferike të vendit tonë ku dominojnë prej ditësh temeraturat e larta.

Sipas njoftimit, moti parashikohet i kthjellët dhe me zhvillime vransëisirash ën zonat e ulta dhe bregdetare, ndërsa në zonat malore do të ketë reshje shiu në formë shtrangatash dhe breshër.

Përshëndetje nga SHMU!

Moti parashikohet kryesisht i kthjellët dhe në mesditë me zhvillime vranësirash të cilat do të marrin karakter të dendur përgjatë maleve. Në mesditë e pasdite në këto zona reshje shiu në formën e shtrëngatave të shiut dhe breshërit me rrufe.

Era do të fryjë e lehtë e mesatare nga kuadrati i jugut.

Valëzimi i forcës 2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zona malore 16 deri 32°C

në zona e ulëta 17 deri 35°C

në zona bregdetare 18 deri 34°C

Ju urojmë një pasdite të mbarë!

Lajmet e fundit nga