Breshër i dendur në Kolonjë/ Dëmtohen të mbjellat

15 Maj 2022, 20:08, Sociale CNA
Breshër i dendur në Kolonjë/ Dëmtohen të mbjellat

Breshëri dëmton prodhimet në fshatin Boshanj në Kolonjë.

Prej rreth 1 ore reshjet e breshërit kanë qenë të dendura, duke dëmtuar të mbjellat : grurë, tërshërë, dhe kopshtet : fasule, domate, qepë dhe speca. Rreth 30 familje të Boshanjit, 20 km larg Ersekës, nëpërmjet fotove dhe videove të dërguara, kanë kërkuar ndihmë nga instancat duke treguar me pamje dëmet e shkaktuara nga breshëri.

Këto familje ndër të tjera kanë shqetësim edhe rrugën e fshatit, që u dëmtua akoma edhe me shumë nga reshjet e sotme çka sjell vështirësi për banorët.

Lajmet e fundit nga