LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Zbulohet data/ Ja kur nis viti i ri shkollor 2022-2023

11 Maj 2022, 16:29, Sociale CNA
Zbulohet data/ Ja kur nis viti i ri shkollor 2022-2023

Ministrja e Arsimit, Evis Kushi, ka bërë me dije se në datën 12 shtator 2022 do të nisë viti i ri shkollor.

Në një postim në rrjetin social Facebook, ajo shkruan se për nxënësit dhe mësuesit e arsimit 9-vjeçar lajmi i mirë është se vitin e ardhshëm do të kenë edhe një javë më shumë pushim pas periudhës së dytë mësimore, nga data 3-9 prill 2023.

?Të dashur nxënës dhe mësues,

Ju njoftoj se sapo nënshkruam strukturën e vitit të ri shkollor 2022-2023 për të gjithë arsimin parauniversitar, i cili fillon më datë 12 shtator 2022.

Për nxënësit dhe mësuesit e arsimit 9-vjeçar lajmi i mirë është se vitin e ardhshëm do të kenë edhe një javë më shumë pushim pas periudhës së dytë mësimore, nga data 3-9 prill 2023.

Në këto ditë nxënësit do të pushojnë por edhe luajnë dhe argëtohen për të marrë energji të reja për periudhën e fundit, ndërsa mësuesit do të kenë më shumë kohë për vlerësimet e nxënësve dhe përgatitjet në vijim.

Suksese të gjithëve!?, shkruan Kushi./CNA.al

Lajmet e fundit nga