LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aksident në Rrugën e Kombit / 5 të plagosur

6 Gusht 2023, 08:33, Kronika CNA
Aksident në Rrugën e Kombit / 5 të plagosur
Foto ilustruese

Një aksident i rëndë është regjistruar në orët e para të mëngjesit të kësaj të diele në Rrugën e Kombit.

Një makinë është përplasur me një trafikndarësen pranë fshatit Gziq të Mirditës dhe si rrjedhojë ka dalë nga rruga.

Raportohet se si pasojë kanë mbetur të plasgosur 5 persona, të cilët janë dërguar në spital për të marrë mjekimin e duhur.

Nga informacionet paraprake, dyshohet se shkak i aksidentit mund të ketë qenë shpejtësia.

Megjithatë, policia ka nisur hetimet për zbardhjen e përplasjes së automjetit./ CNA.al

Lajmet e fundit nga