LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Të shtëna me armë në një qendër tregtare në Danimarkë, raportohet për disa viktima

3 Korrik 2022, 19:42, Kosova & Bota CNA
Të shtëna me armë në një qendër tregtare në
Personi i cili qëlloi në qendrën tregtare Kopenhagen

Disa të shtëna me armë janë regjistruar këtë pasdite në një qendër tregtare ne Kopenhagen. Të shtënat kanë alarmuar njerëzit, ndërsa mediat daneze bëjnë të ditur se dyshohet se nga të shtënat kanë mbetur të plagosur dhe dy të vrarë.

Policia ka mbërritur në vendngjarje duke rrethuar zonën afër qendrës tregtare "Field". Policia ka mundur të arrestojë agresorin dhe po punon pë zbardhjen e ngjarjes. /CNA.al

Lajmet e fundit nga