LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

“Rusët në Kiev dhe serbët në Prizren”/ Ekstremisti rus kërcënon Kosovën 

1 Shkurt 2023, 12:25, Kosova & Bota CNA

“Rusët në Kiev dhe serbët në Prizren”/

Një kërcënim i fortë për Kosovën dhe Ukrainën ka ardhur nga Andrej Rodinov, themelues dhe lider i lëvizjes “Rilindja ruso-serbe”.

Rodinov kërcënoi qartësisht dy vendet, ku me anë të një videoje të publikuar në rrjet, shprehet se serbët do të shkojnë në Prizren, ndërsa rusët në Kiev.

 “Vitin e ardhshëm, rusët në Kiev dhe serbët në Prizren”, paralajmëroi krimineli rus Rodionov.

Më herët ai ka kërcënuar se së bashku me grupin Wagner, “do të shkojnë në Kosovë dhe do të ndihmojnë vëllezërit e tyre”./CNA.al

Lajmet e fundit nga