LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Përplasen dy trena në Itali/ Plagosen 17 persona

10 Dhjetor 2023, 21:41, Kosova & Bota CNA

Përplasen dy trena në Itali/ Plagosen 17 persona

Mbrëmjen e kësaj të diele, dy trena të linjës hekurudhore Bologna-Rimini janë përplasur në zonën e Ravenna-s.

Si pasojë, mediat e shtetit fqinj raportojnë se kanë mbetur të plagosur 17 persona.

Qarkullimi hekurudhor është bllokuar midis Castelbologneses dhe Faenzas.,

Nga informacionet paraprake, ende nuk bëhen me dije shkaqet e këtij aksidenti.

Ndërkohë, forcat zjarrfikëse dhe policia ka shkuar në vendngjarje dhe po heton rrethanat e përplasjes së trenave./ CNA

Lajmet e fundit nga