LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një festën 'e shthurur' private/ Videoja e kryeministres së Finlandës po bën ‘namin’ nëpër rrjet

18 Gusht 2022, 08:46, Kosova & Bota CNA
Një festën 'e shthurur' private/ Videoja e kryeministres

Një video e kryeministres së Finlandës, ku ajo shfaqet duke kërcyer e duke pirë alkool në një festë private me miqtë, po bën xhiron e rrjetit.

Shumë persona e kanë konsideruar sjelljen e kryeministres 36-vjeçare të pahijshme për një udhëheqëse shteti, në kohën kur Finlanda po përballet me çmimet në rritje dhe krizë të energjisë elektrike. 


Në videon, e cila thuhet se është postuar për herë të parë në "Instagram Stories", Marin shihet duke pirë me një grup shokësh, ndërkohë që kërcen dhe këndon këngët e reperit finlandez Petri Nygrd dhe të këngëtarit pop Antti Tuisku. 


Sanna Marin është kritikuar edhe një herë tjetër pasi ka kaluar gjithë natën duke festuar në kohën e masave anti-COVID, gjë për të cilën Marin ka kërkuar falje.
Për videon që qarkulloi të mërkurën, mediat vendase raportojnë se nuk është konfirmuar ende koha dhe vendi ku është regjistruar, pavarësisht se vetëm tani është bërë virale në Finlandë./CNA.al

Lajmet e fundit nga