LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një faturë uji 15 mijë euro/ E moshuara përfundon në spital

8 Dhjetor 2023, 10:53, Kosova & Bota CNA
Një faturë uji 15 mijë euro/ E moshuara përfundon në
Foto ilustruese

Një faturë e gabuar uji në shtëpinë e një të moshuare në Itali ishte një moment shoku për 88-vjeçaren.

Caterina Giovinazzo vuri re në faturën e ujit që vlera që ajo duhej të paguante ishte 15 mijë euro.

Kaq ka mjaftuar që e moshuara të shfaqte probleme shëndetësore.

Ajo u transportua me ambulancë në spitalin Borea në Sanremo dhe ndodhet në repartin e terapisë intensive.

Për këtë ngjarje të rëndë reagoi edhe ujësjellësi i qytetit, i cili tha se po bën të gjitha verifikimet për situatën e krijuar.

Familjarët e gruas kanë gjetur një avokat pasi kanë vendosur ta ndjekin çështjen në gjykatë.

Fatura e ujit i përkiste periudhës gusht-tetor.

Ajo që e bënte gjendjen më dramatike ishte se vlera që rezultonte në faturë kishte shkuar në bankë dhe ishte paguar automatikisht nga llogaria e gruas./ CNA

Lajmet e fundit nga