LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Përfundon gjykimi për këtë javë ndaj Thaçit e të tjerëve

7 Dhjetor 2023, 17:19, Kosova & Bota CNA

Përfundon gjykimi për këtë javë ndaj Thaçit e

Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë njoftuar se ka përfunduar gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK’së dhe të tjerëve për këtë javë dhe se do të rinis më 11 dhjetor, raporton Express.

Seanca e ardhshme do të mbahet javën tjetër, në orën 09:00, ku do ta vazhdojë dëshminë dëshmitarja Sandra Mitchell.

“Përfundon gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve për këtë javë/rinis më 11 dhjetor. Seanca e sotme ka përfunduar ndërsa gjykimi i Thaçit dhe të tjerëve do të vazhdojë të hënën, më 11 dhjetor, në ora 09:00, kur dëshmitarja Sandra Mitchell pritet të vazhdojë dëshminë e saj”, thuhet në njoftim.

Ndryshe, javën e ardhshme do të shqiptohet edhe aktgjykimi i apelit kundër Salih Mustafës.

Në njoftim thuhet se seanca do të jetë publike dhe mund të ndiqet në gjuhën shqipe, serbe dhe angleze përmes faqes së internetit të DHSK-së me një vonesë prej 10 minutash, ose nga galeria publike në mjediset e Gjykatës./ CNA

Lajmet e fundit nga