LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Një plan tjetër ishte përgatitur për të vrarë Liridonën/ E zbulon gazetari

6 Dhjetor 2023, 20:28, Kosova & Bota CNA

Një plan tjetër ishte përgatitur për të vrarë

Gazetari, Besian Beha foli lidhur me ngjajren e rëndë ku u vra Liridona  Ademaj.

Ai zbuloi se ka pasur dhe një tentativë për ta vrarë Liridonën përmes një aksidenti automobilistik.

“Është një dokument që e kemi siguruar dhe Prokuroria e ka përdor si dëshmi. Bazuar në dosje ka pasur dhe tentative të tjera për ta vrarë qoftë javesh apo muajsh. Pacolli nuk është pyetur pasi nuk mund t’I jepet zë e hapsirë një teorie që nuk ka fakte ku të mbështetet.”, tregoi gazetari.  

Kur është bërë ky plan për një aksident?

“Nuk bëhet fjalë për një periudhë të largët. Unë citova njërën prej pikave të Prokurorisë. Nuk duhet të ngutemi me deklarata. Aktualisht Naim Murseli Prezimohet si i pafajshëm.”, tha ai.

A kanë vepruar me nxitim ditën që kanë kryer krimin?

“Nuk ka pasur nxitim. Ka një afat 1 javor kur është diskutuar kjo temë deri tek momenti i krimit. Të gjitha pikat lidhen dhe tregojnë se ka pasur nxitim në kryerjen e veprës., tha gazetari Besian Beha./ CNA

Lajmet e fundit nga