LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vritet në luftime në Gaza djali i një ministri të qeverisë së emergjencës

7 Dhjetor 2023, 19:24, Kosova & Bota CNA
Vritet në luftime në Gaza djali i një ministri të
Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu dhe ish-shefi i Shtabit të Izraelit Gadi Eizenkot

Forcat e Mbrojtjes të Izraelit të enjten në mbrëmje njoftuan vdekjen e dy ushtarëve të tjerë që luftonin Hamasin në Rripin e Gazës, duke e rritur numrin e të vdekurve në ofensivën tokësore në 89.

Njëri prej tyre është djali i ish-shefit të shtabit të ushtrisë Gadi Eisenkot, i cili aktualisht shërben si ministër në qeverinë e emergjencës.

Gal Eisenkot, një ushtar rezervist humbi jetën në jug të Gazës, teksa babai i tij u njoftua për lajmin tragjik ndërsa po vizitonte një komandë të ushtrisë.

Ai po kontrollonte një tunel të Hamasit në Jabalia kur hasi në një eksploziv të vendosur nga militantët./ CNA

Lajmet e fundit nga