LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Masakër në Malin e Zi/ 34-vjeçari bën sherr me familjen, vret me armë 10 persona, plagos 6 të tjerë

12 Gusht 2022, 19:18, Kosova & Bota CNA
Masakër në Malin e Zi/ 34-vjeçari bën sherr me familjen,
Foto nga vendngjarja

Një krim i rëndë është regjistruar pasditen e sotme në Cetinjë të Medovinës, në Malin e Zi.

Mësohet se një 34-vjeçar ka qëlluar për vdekje 10 persona dhe ka plagosur 6 të tjerë.

Mediat malazeze raportojnë se pas një konflikti familjar, autori ka sjellë përshkallëzim të situatës, pasi ka nxjerrë armën dhe ka qëlluar kalimtarët në rrugë. 

Gjithashtu ai ka pasur edhe një përplasje me policinë, ku plagosi një efektiv. Nga shkëmbimi i zjarrit ka mbetur viktimë edhe sulmuesi.

Masakër në Malin e Zi/ 34-vjeçari bën sherr me familjen,

4 të plagosur janë shtruar në spitalin e Cetinjës, ndërsa dy të tjerë janë transportuar në Qendrën Klinike në Podgoricë.

Sipas informacioneve paraprake, sulmuesi 34-vjeçar ka qëlluar edhe mbi fëmijët.

Nga dëshmitarët okularë në vendngjarje, bëhet me dije se sulmuesi ka kaluar nëpër lagje dhe ka qëlluar rastësisht mbi qytetarët që ndodheshin aty rastësisht.

Ndërkaq, policia ka rrethuar zonën dhe ka nisur menjëherë punën për zbardhjen e plotë të kësaj ngjarjeje./ B.A. – CNA.al

 

Lajmet e fundit nga