LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kreu i LDK-së: Kosova mund të humbasë aleatët

2 Qershor 2023, 11:52, Kosova & Bota CNA
Kreu i LDK-së: Kosova mund të humbasë aleatët
Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka deklaruar në Kuvendin e Kosovës, se kryeministri Albin Kurti po e rrezikon Kosovën, duke e çuar në rrugën ku mund  të humbasë aleatët dhe partnerët e saj.

Kryeministri i Kosovës është në sulm fatkeq, ndaj miqve dhe aleatëve tanë. Kosova ka përfunduar e përballur me tension dhe nuk po ushtron dot detyrimet kushtetuese. Jemi penalizuar nga ndërkombëtarët.

Vendi ynë nuk ka gjasë të shtrojë as sovranitetin as integritetin dhe as stabilitetin. Vendi ynë ka gjasë të humbasë aleatët dhe në këtë rrugë po na çon Albin Kurti”, shprehet kreu i LDK-së./ CNA.al

Lajmet e fundit nga