LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Jep dorëheqjen ministri i Shëndetësisë në Kosovë

6 Tetor 2022, 18:48, Kosova & Bota CNA
Jep dorëheqjen ministri i Shëndetësisë në Kosovë
Rifat Latifi, Ministri i dorëhequr i Shëndetësisë së Kosovës

Rifat Latifi, Ministri i Shëndetësisë së Kosovës i ka dhënë dorëheqjen kryeministrit Albin Kurti.

Lajmi është bërë i ditur nga një njoftim i Qeverisë së Kosovës, e cila ka bërë publike letrën e Latifit.

“Me zhgënjim të thellë dhe keqardhje pas shumë reflektimesh për disa muajt e fundit, po ju informoj se në mënyrë efektive ju ofroj dorëheqjen time nga posti i Ministrit të Shëndetësisë së Republikës së Kosovës që nga sot më datën 6 tetor, 2022”, thuhet në letër.

Për lajmin e dorëheqjes nuk ka ende një reagim nga Rifat Latifi, ndërsa nuk janë bërë me dije as arsyet që e kanë dërguar këtë të fundit drejt këtij vendimi.

Pritet që ministri i dorëhequr të japë më shumë informacion për vendimin e papritur./ B.A. – CNA.al

Lajmet e fundit nga