LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Sulmi ndaj policisë në veri të Kosovës/ Reagon shefi i EULEX: Akt kriminal, do t’i shtojmë patrullimet në atë zonë

6 Gusht 2022, 21:52, Kosova & Bota CNA

Sulmi ndaj policisë në veri të Kosovës/ Reagon shefi i

Shefi i EULEX-it në Kosovë, Lars-Gunnar Wigemark, ka reaguar pas sulmit të sotëm ndaj Policisë së Kosovës në Ujman.

Wigermark ka thënë se këto sulme janë akte kriminale dhe duhet të ndalen menjëherë. Ai po ashtu tha se EULEX-i do t’i shtojë patrullimet në atë zonë.

“Të shtënat e sotme në liqenin e Gazivodës/Ujmanit janë edhe një sulm me armë zjarri ndaj Policisë së Kosovës. Askush nuk u lëndua, por këto sulme jo vetëm që janë të rrezikshme, janë akte kriminale dhe duhet të ndërpriten menjëherë. @EULEXKosovo do të shtojë patrullimet e saj në zone”, shkroi Wigemark./CNA.al

 

Sulmi ndaj policisë në veri të Kosovës/ Reagon shefi i

Lajmet e fundit nga