LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kërcënoi Anthony Fauci/ Dënohet me tri vite burg 57-vjeçari amerikan

6 Gusht 2022, 08:32, Kosova & Bota CNA
Kërcënoi Anthony Fauci/ Dënohet me tri vite burg
Anthony Fauci

Një burrë nga Virxhinia Perëndimore që kërcënoi Dr. Anthony Fauci dhe familjen e tij është dënuar me më shumë se tri vjet burg.

Thomas Patrick Connally Jr., 57 vjeç, do të shërbejë 37 muaj në një burg federal, pasuar nga tri vjet lirim të mbikëqyrur për e-mailet e koduara dërguar kreut të Institutit Kombëtar të Alergjisë dhe Sëmundjeve Infektive, tha Departamenti i Drejtësisë.

Connally pranoi se ai ishte përgjegjës për dërgimin e e-maileve të Fauci-t gjatë një periudhe gati shtatë mujore që përfundon në fund të korrikut 2021, shkruajnç mediat amerikane.

Një prej e-maileve thoshte se ai do të tërhiqej zvarrë nëpër rrugë, do të rrihej për vdekje dhe do t’i vihej zjarri. Mesazhet kërcënuese i adresoheshin 81-vjeçari Fauci, së bashku me familjen e tij.

Në vetëm një natë, Connally dërgoi mbi 5 mesazhe të tilla tek epidemiologu më i lartë amerikan.

Kërcënimet erdhën në kulmin e pandemisë COVID-19, kur bllokimet ishin gjerësisht në fuqi./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga