LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

SHBA paralajmëron Rusinë/ Nëse vazhdon me aneksimin në Ukrainë, do të përgjigjemi me ashpërsi!

6 Gusht 2022, 10:49, Kosova & Bota CNA
SHBA paralajmëron Rusinë/ Nëse vazhdon me aneksimin në
Foto ilustruese

Ambasada e SHBA në Tiranë ka shpërndarë të shtunën një deklaratë të fortë me video lidhur me luftën në Ukrainë, në të cilin thuhet:

"Ne e dimë lëvizjen e radhës të Rusisë. Rusia po hedh bazat për të aneksuar territorin ukrainas që po pushton, duke shkelur drejtpërdrejt sovranitetin e Ukrainës. 

Nëse Rusia vazhdon me planet e saj të aneksimit, Shtetet e Bashkuara do të përgjigjen me shpejtësi dhe ashpërsi në një hap me aleatët dhe partnerët tanë," nënvizon deklarata e pasuar nga mesazhi me video./CNA.al

 

Lajmet e fundit nga