LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

FOTO/ Plas grushti në parlamentin grek

24 Prill 2024, 12:33, Kosova & Bota CNA

FOTO/ Plas grushti në parlamentin grek

Një sherr ka ndodhur në Parlamentin e Greqisë, me protagonist ish-deputetin e Spartanëve dhe deputetin e Hellenic Solution, Vassilis Grammenos.

Raportohet se Konstantinos Floros ka goditur me grusht deputetin e Zgjedhjes Greke në seancën plenare të Kuvendit.

Grammenos u dërgua në klinikën e Kuvendit për t’i dhënë ndihmën e parë.

Konstantinos Floros është shprehur pas ngjarjes se ka goditur me grusht kolegun, pasi ky i fundit e ka sharë vulgarisht dhe e ka kërcënuar se do ta fuste në burg me pranga në duar.

Grammenos u dërgua në klinikën e Kuvendit për t'i dhënë ndihmën e parë./CNA 

Lajmet e fundit nga