LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E trishtë, ndahet nga jeta aktori i njohur

29 Shkurt 2024, 12:04, Kosova & Bota CNA
E trishtë, ndahet nga jeta aktori i njohur
Richard Lewis

Komediani amerikan, Richard Lewis, i njohur si "Princi i Dhimbjes" është ndarë nga jeta në moshën 76-vjeçare. 

Lewis, i cili zbuloi se ishte diagnostikuar me sëmundjen e parkinsonit në vitin 2023, vdiq në shtëpinë e tij në Los Anxhelos pasi pësoi një atak në zemër.

Lewis u tërhoq nga komedia pasi u diagnostikua me parkinson, raporton "Euronews". 

Pavarësisht kësaj, ai po vazhdonte të shfaqej në sezonin e dymbëdhjetë dhe të fundit të "Curb Your Enthusiasm", i cili filloi të transmetohej në HBO në fillim të këtij muaji.

Pas diplomimit të tij në Universitetin Shtetëror të Ohajos në vitin 1969, Lewis i lindur në Nju Jork filloi një karrierë duke e përmirësuar profesionin e tij. 

Pasi u qetësua nga droga dhe alkooli në vitin 1994, Lewis publikoi kujtimet e tij të vitit 2008, "Depresioni tjetër i madh" - një përmbledhje për jetën e tij.

Një tjetër libër i publikuar nga ai është "Refleksione nga Ferri"./CNA 

 

Lajmet e fundit nga