LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Putin-i: Rusia është ekonomia më e madhe në Evropë

29 Shkurt 2024, 11:40, Kosova & Bota CNA

Putin-i: Rusia është ekonomia më e madhe në Evropë

Presidenti Vladimir Putin ka deklaruar në konferencën për shtyp se Rusia është ekonomia më e madhe në Evropë përnga BB.

Edhe pse në një siuatë lufte ku ka marrë sanksione të ndryshme nga vendet e BE-së dhe SHBA, Putin-i tha se ekonomia në Rusi ka ecur mirë.

Presidenti Putin më herët paralajmëroi Perëndimin që të mos furnizojë me trupa Ukrainën, pasi zotërojnë armë që mund t’i godasin ato./ CNA

 

Lajmet e fundit nga