LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

E fundit!

x

Dy tërmete të fuqishme godasin Turqinë/ Sa ishte magnituda

29 Qershor 2022, 21:54, Kosova & Bota CNA
Dy tërmete të fuqishme godasin Turqinë/ Sa ishte magnituda
Lekundje sizmike

Dy tërmete kanë tronditur Turqinë mbrëmjen e sotme.

Tërmeti i parë ka qenë me magnitudë 4.5, ndërsa i dyti me magnitudë 3.9.

Deri më tani nuk raportohet për viktima apo për të lënduar përveç dëmeve të pakta materiale.

Kujtojmë që vetëm një vit më parë Turqia dhe Greqia u goditën nga një tërmet i fortë ku pati viktima, të plagosur dhe dëme të shumta materiale./E.T.CNA.al

 

Lajmet e fundit nga