LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Aeroportet iraniane pezullojnë fluturimet deri të hënën në mëngjes

14 Prill 2024, 13:03, Kosova & Bota CNA

Aeroportet iraniane pezullojnë fluturimet deri të hënën

Aeroportet në Teheran kanë pezulluar fluturimet deri të hënën në mëngjes.

Të gjitha fluturimet brenda dhe jashtë aeroportit Iman Khomeini, i cili shërben për fluturime ndërkombëtare, dhe aeroporti Mehrabad i Teheranit, që shërben për fluturime të brendshme, janë anuluar.

Fluturimet në Shiraz, Isfahan, Bushehr, Kerman, Ilam, Sanandaj dhe disa aeroporte të tjera në perëndim të Iranit janë anuluar gjithashtu.

Lufthansa dhe filiali i saj Austrian Airlines, aktualisht dy kompanitë e vetme perëndimore që kryejnë fluturime ndërkombëtare për në Iran, njoftuan pezullimin e fluturimeve pasi rajoni ishte në gatishmëri të lartë për sulmin./ CNA

Lajmet e fundit nga