LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Begaj dënon sulmin iranian: Çdo përshkallëzim mund të rrezikojë paqen

14 Prill 2024, 11:49, Kosova & Bota CNA

Begaj dënon sulmin iranian: Çdo përshkallëzim mund të

Presidenti i Shqipërisë, Bajram Begaj, ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit.

Përmes një mesazhi në platformën “X”, shkruan se çdo përshkallëzim i mëtejshëm mund të rrezikojë paqen dhe sigurinë në Lindjen e Mesme dhe të ketë efekte të pakthyeshme në një shkallë më të gjerë.

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të Iranit ndaj Izraelit dhe shpreh shpresën se nuk do të ketë përshkallëzim të mëtejshëm. Çdo përshkallëzim i mëtejshëm mund të rrezikojë paqen dhe sigurinë në Lindjen e Mesme dhe të ketë efekte të pakthyeshme në një shkallë më të gjerë”, shkruan Begaj.

Lajmet e fundit nga