LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Sulmi me dronë dhe raketa ndaj Izraelit/ Rama: Kërcënim për të destabilizuar rajonin

14 Prill 2024, 12:41, Kosova & Bota CNA

Sulmi me dronë dhe raketa ndaj Izraelit/ Rama: Kërcënim për

Kryeministri Edi Rama ka dënuar sulmin e Iranit ndaj Izraelit.

Rama shkruan se sulmi i paprecedentë përbën një kërcënim për të destabilizuar rajonin në mënyrë të pakthyeshme.

Kryeministri thekson se Shqipëria mbron përmbajtjen dhe thekson nevojën kritike për një armëpushim në Gaza, duke u siguruar që të gjitha pengjet të mund të kthehen të sigurt në shtëpi.

“Shqipëria dënon ashpër sulmin e paprecedentë të nisur nga Irani kundër Izraelit, i cili përbën një kërcënim për të destabilizuar rajonin në mënyrë të pakthyeshme.

Ne qëndrojmë në solidaritet me popullin izraelit dhe mbështesim plotësisht përpjekjet e partnerëve tanë drejt de-përshkallëzimit.

Shqipëria mbron përmbajtjen dhe thekson nevojën kritike për një armëpushim në Gaza, duke u siguruar që të gjithë pengjet të mund të kthehen të sigurt në shtëpi”, shkruan Rama./ CNA

Lajmet e fundit nga