LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 13-20 qershor 2022

12 Qershor 2022, 09:20, Horoskopi CNA
Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi i plotë javor, 13-20 qershor 2022
Foto ilustruese

PUNA

Dashi

Në punë po vijnë lajme të mira. Të premten do të mund të realizoni disa projekte dhe intervista.

Demi

Në punë gjithçka po përmirësohet. Po mendoni për një ndryshim, por kini kujdes sepse dikush përreth jush do të duhet të paguajë për gabimet.

Binjakët

Në punë ju pëlqen të eksperimentoni, të bëni gjëra të reja dhe tani do të merrni shumë kënaqësi. Propozimet do të vijnë, sidomos të premten!

Gaforrja

Në punë nuk keni pranuar një pozicion të rëndësishëm, ndoshta nga frika se mos keni shumë përgjegjësi. Jeni marrë vesh për disa ndryshime, por tani duhet t’u kushtoni vëmendje shpenzimeve!

Luani

Në punë, zgjedhjet tuaja do të jenë pozitive: vlerësime të mira gjatë rrugës. Përfitoni nga mundësitë.

Virgjëresha

Në punë, kini kujdes nga diskutimet me shefin ose një koleg, lërini gjërat të shkojnë në rrjedhën e tyre, kushtojini vëmendje angazhimit që do të duhet të përfundoni të mërkurën!

Peshorja

Në punë jeni pak të lodhur, por java është interesante. Saturni është në anën tuaj, por Jupiteri vendos kufizime.

Akrepi

Në punë, përpiquni të rishikoni financat tuaja, keni shpenzuar shumë, ndoshta keni marrë më pak. Mos u besoni të gjithëve, përqendrohuni te vetja dhe aftësitë tuaja!

Shigjetari

Në punë po vijnë mundësi të mira, ndoshta do të keni mundësi të nisni një program, një projekt që ka kohë që është ndërprerë dhe kënaqësitë nuk do të mungojnë!

Bricjapi

Në punë mundohuni të jeni të kujdesshëm sepse Jupiteri është në kundërshtim, ndaj është mirë të qëndroni të qetë. Jeni të zemëruar, ndoshta është dikush që nuk po i kryen angazhimet e tij.

Ujori

Në punë, përpiquni të shikoni përreth, sepse ndryshimet janë afër: ata që punojnë në një kompani tashmë mund të kërkojnë një transferim. Qëndroni larg diskutimeve dhe polemikave!

Peshqit

Në punë, tani gjithçka mund të fillojë sërish, edhe nëse java nis me tërheqje. Mos u shqetësoni, keni mjaft kohë për të filluar nga e para, për të rimarrë projekte të mëdha.

DASHURIA

Dashi

Lajm i mirë për dashurinë sepse tani më në fund mund ta lini veten të përjetoni emocionet me Mërkurin që është në anën tuaj dhe favorizon takime të reja. Përpiquni të forconi një miqësi, por kini kujdes të mërkurën pasi do të jetë paksa e tensionuar.

Demi

Afërdita është në anën tuaj kështu që dashuria do të lulëzojë: një histori dashurie mund të marrë hov, një miqësi madje mund të bëhet diçka e rëndësishme. Thjesht duhet ta lini veten të përjetoni emocionet e mira, veçanërisht të dielën.

Binajkët

Në dashuri tani jeni shumë më kërkues, kërkoni më shumë dhe keni nevojë të qetësoheni. Nuk doni marrëdhënie të lehta dhe sipërfaqësore, jeni në kërkim të së vërtetës dhe fakteve konkrete, por përpiquni të jeni më të ëmbël dhe të ndjeshëm.

Gaforrja

Dashuria është në ndërprerje sepse po përpiqeni të qartësoni zemrën tuaj. Kishit aq shumë shanse, por u ndjetë të mënjanuar: përpiquni të vazhdoni, të keni më shumë besim sepse fundjava premton gjëra të mëdha.

Luani

Afërdita është duke kaluar nëpër shenjën tuaj, por paksa negative. Shumë do të diskutojnë me partnerin e tyre, të tjerët do të përpiqen t'i bëjnë të qartë se sa vlejnë, ndaj më mirë bëni gjithçka me qetësi, veçanërisht të premten.

Virgjëresha

Venusi është në anën tuaj, siç është Hëna, kështu që dashuria është në ajër. Nëse ka një person që ju intereson, dilni përpara, mos izoloni ndjenjat tuaja. Duhet të çliroheni nga e kaluara.

Peshorja

Lajm i mirë për dashurinë sepse Afërdita nuk është në kundërshtim me shenjën tuaj, por nuk jeni shumë të bindur për një lidhje. Emocionet nuk i lini dot, gjithmonë dëshironi të mbani gjithçka nën kontroll. E premtja dhe e shtuna do të jenë ditët më të mira, qielli premton gjëra të mëdha.

Akrepi

Afërdita në kundërshtim me shenjën tuaj, ndaj në dashuri mund të ketë kriza të vogla sepse ndoshta një person nuk jua kthen interesin që tregoni ndaj tij. Jeni shumë të fokusuar në punë, nuk keni kohë për punët e zemrës, por të premten është më mirë të shmangni polemikat.

Shigjetari

Lajmet që vijnë në dashuri: ndiheni më mirë, dëshironi të përfshiheni, të lini veten të përjetoni emocionet. Jeni optimistë, energjikë dhe nuk mund të nënvlerësoni historitë e reja, ato të lindura së fundmi.

Bricjapi

Në dashuri nuk mund të harrosh, shikoni nga e kaluara për të ecur përpara dhe për të mos rijetuar të njëjtat gabime. Historitë që kanë lindur tani, me Venusin në favor, duhet të jetohen në një mënyrë të këndshme, por ndoshta problemi jeni ju: nuk mund ta lini veten të lirë plotësisht.

Ujori

Dashuria vazhdon me lëvizje të ngadaltë, por ndoshta mund të shikoni në të kaluarën për ta lënë veten të përjetoni emocionet. Po kërkoni një person që t’iu kuptojë dhe dashurojë pa asnjë kusht. Javën e ardhshme, Venusi kthehet në favorin tuaj, ndaj përgatituni.

Peshqit

Keni nevojë për një dashuri qetësuese që ju jep paqe dhe qetësi. Afërdita është në anën tuaj, por ju jeni pak i shqetësuar, keni frikë. Jeni të ndjeshëm, por ndonjëherë ky mund të jetë një aspekt që nuk është në favorin tuaj.E diela do të jetë shumë e këndshme dhe intriguese për ju.

FINANCAT

Dashi

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni takime profesionale apo biznesi, vizita në institucione të ndryshme, ku do të veproni për detyra dhe raste të rëndësishme, kryesisht të karakterit financiar.

Demi

Gjatë kësaj jave shmangni besimin e gjërave që lidhen me paratë, si dhe veprimeve dhe vendimeve impulsive në këtë drejtim.

Binjakët

Në planin financiar tregohuni të kujdesshëm në shpenzimet që lidhen me gjërat për familjen tuaj.

Gaforrja

Gjatë këtyre shtatë ditëve, mos i merrni shumë emocionalisht problemet e miqve tuaj, të cilat do të lidhen me çështjet e tyre financiare apo vështirësitë.

Luani

Do të kërkoni një rrugëdalje nga një situatë e pakëndshme që lidhet me paratë, ose do të kërkoni një mënyrë për të përmirësuar buxhetin e tyre personal. Mundësitë për këtë nuk do të mungojnë, sidomos nëse mundësia për të punuar nuk ju shqetëson.

Virgjëresha

Këtë javë ju duhet të merrni disa vendime të rëndësishme për stabilitetin tuaj financiar, sigurimin e të ardhurave të rregullta, rritjen e pagës ose gjetjen e një pune me kohë të pjesshme të paguar mirë.

Peshorja

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësi të favorshme për të fituar më shumë para, për të arritur rezultate të mira në çështjet tuaja financiare ose për të lidhur një kontratë fitimprurëse për ju.

Akrepi

Këtë javë do të përballeni me disa probleme financiare, shqetësime dhe nevojën për të bërë një kosto për të cilën nuk do të keni burime të mjaftueshme.

Shigjetari

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësi të favorshme për të fituar më shumë para, për të arritur rezultate të mira në çështjet tuaja financiare ose për të lidhur një kontratë fitimprurëse për ju.

Bricjapi

Do të keni një javë në të cilën mund të arrijnë rezultate të mira financiare, të rrisni të ardhurat tuaja personale, të keni fitime më të mira nga puna apo biznesi dhe të tjera burime.

Ujori

Gjatë javës punët tuaja financiare do të zhvillohen mirë. Shumë prej jush do të jenë të kënaqur me paratë ose një ofertë që do të sjellë të ardhura të mira. Do të ketë një mundësi për të përfunduar një detyrim monetar.

Peshqit

Ju mund të gjendeni aksidentalisht në një situatë të rrezikshme, ose mund të përballeni me një rrezik të madh si rezultat i sjelljes suaj të pamatur. Shpenzimet tuaja financiare dhe veprimet financiare, pavarësisht se me çfarë lidhen, do të kërkojnë shumë vëmendje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga