LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Financat/ Si parashikohet të jetë java e ardhshme për “xhepat” tuaj

12 Qershor 2022, 09:14, Horoskopi CNA
Financat/ Si parashikohet të jetë java e ardhshme për
Foto ilustruese

Dashi

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni takime profesionale apo biznesi, vizita në institucione të ndryshme, ku do të veproni për detyra dhe raste të rëndësishme, kryesisht të karakterit financiar.

Demi

Gjatë kësaj jave shmangni besimin e gjërave që lidhen me paratë, si dhe veprimeve dhe vendimeve impulsive në këtë drejtim.

Binjakët

Në planin financiar tregohuni të kujdesshëm në shpenzimet që lidhen me gjërat për familjen tuaj.

Gaforrja

Gjatë këtyre shtatë ditëve, mos i merrni shumë emocionalisht problemet e miqve tuaj, të cilat do të lidhen me çështjet e tyre financiare apo vështirësitë.

Luani

Do të kërkoni një rrugëdalje nga një situatë e pakëndshme që lidhet me paratë ose do të kërkoni një mënyrë për të përmirësuar buxhetin e tyre personal. Mundësitë për këtë nuk do të mungojnë, sidomos nëse mundësia për të punuar nuk ju shqetëson.

Virgjëresha

Këtë javë ju duhet të merrni disa vendime të rëndësishme për stabilitetin tuaj financiar, sigurimin e të ardhurave të rregullta, rritjen e pagës ose gjetjen e një pune me kohë të pjesshme të paguar mirë.

Peshorja

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësi të favorshme për të fituar më shumë para, për të arritur rezultate të mira në çështjet tuaja financiare ose për të lidhur një kontratë fitimprurëse për ju.

Akrepi

Këtë javë do të përballeni me disa probleme financiare, shqetësime dhe nevojën për të bërë një kosto për të cilën nuk do të keni burime të mjaftueshme.

Shigjetari

Gjatë këtyre shtatë ditëve do të keni mundësi të favorshme për të fituar më shumë para, për të arritur rezultate të mira në çështjet tuaja financiare ose për të lidhur një kontratë fitimprurëse për ju.

Bricjapi

Do të keni një javë në të cilën mund të arrini rezultate të mira financiare, të rrisni të ardhurat tuaja personale, të keni fitime më të mira nga puna apo biznesi dhe të tjera burime.

Ujori

Gjatë javës punët tuaja financiare do të zhvillohen mirë. Shumë prej jush do të jenë të kënaqur me paratë ose një ofertë që do të sjellë të ardhura të mira. Do të ketë një mundësi për të përfunduar një detyrim monetar.

Peshqit

Ju mund të gjendeni aksidentalisht në një situatë të rrezikshme, ose mund të përballeni me një rrezik të madh si rezultat i sjelljes suaj të pamatur. Shpenzimet tuaja financiare dhe veprimet financiare, pavarësisht se me çfarë lidhen, do të kërkojnë shumë vëmendje./ CNA.al

Lajmet e fundit nga