LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi javor, 6-13 qershor/ Çfarë kanë parashikuar yjet për të dashuruarit?

5 Qershor 2022, 09:46, Horoskopi CNA
Horoskopi javor, 6-13 qershor/ Çfarë kanë parashikuar yjet
Horoskop

Dashi

Në dashuri, historitë e sapolindura janë të forta, por kjo javë sjell pak më shumë polemika. Nëse marrëdhënia juaj ka pasur momente dështimi, përpiquni të mos ndaleni në të kaluarën gjatë këtyre orëve kur Afërdita ka nisur një tranzit të shqetësuar.

Demi

Po kapërceni shumë frenime, ndoshta edhe pak drojë. Hëna në shenjë, të hënën dhe të martën, do iu japë forcë të madhe. Ata që janë të etur për risi duhet të ecin përpara, yjet favorizojnë takimet. Ata që kanë planifikuar një ndryshim në shtëpi apo një projekt në çift janë me vonesë.

Binjakët

Muaji maj padyshim shumë prej jush i dha një miqësi që mund të kthehet në dashuri, apo një pasion të ëmbël. Takime të këndshme të mërkurën me Hënën në shenjë.

Gaforrja

Java fillon me Venusin që kalon nëpër shenjën tuaj të zodiakut. Dashuritë që lindin në këtë periudhë mund të jenë shumë të ndryshme nga e kaluara. Në këtë kohë dhe veçanërisht të premten do të jetë më e lehtë të bisedoni me ata që ju detyrohen disa shpjegime.

Luani

Jeni gati të përjetoni ndjenjat edhe si lojë. Duke filluar nga fundi i qershorit, Afërdita në shenjë do t'ju inkurajojë të jeni më të guximshëm. Ndikimi i Venusit është shumë romantik, përveç ditëve në fillim të javës, emocionet nuk mungojnë.

Virgjëresha

Afërdita bëhet sërish aktive. Emocionalisht, ju jeni padyshim më i fortë. Mos ushqeni polemikat që mund të lindin gjatë fundjavës.

Peshorja

Durimi juaj nuk është i pafund. Nëse keni kaluar një periudhë kritike, tani duhet të toleroni gjithçka. Duke pasur parasysh periudhën që po kaloni, me siguri do të bëni gjithçka për ta jetuar lidhjen në një mënyrë paqësore, por problemi është se të gjitha marrëdhëniet e lindura së fundmi kanë qenë konfliktuale që në fillim. Çiftet që janë bashkë për një kohë të gjatë nuk duhet të kenë frikë nga asgjë.

Akrepi

Qielli është i lirë nga tensionet e forta të së kaluarës falë Venusit të favorshëm. Në marrëdhëniet në çift nuk është rasti të shtrohen pyetje parimore. Kujdes nga çështjet e parave.

Shigjetari

Dielli dhe Venusi janë të kundërta. Nëse në një histori ka pasur momente hipokrizie, ka shumë mundësi që në fund të majit të keni bërë një hap prapa. Mundohuni ta jetoni javën me më shumë filozofi, duke i lënë gjërat të rrëshqasin. Në jetën në çift, Afërdita nuk është më përballë, por kjo nuk mjafton për të anuluar të gjitha tensionet që kanë lindur javët e fundit. Shmangni mosmarrëveshjet familjare.

Bricjapi

Do të jeni më pak tolerantë ndaj njerëzve që nuk janë gjithmonë të prirur ndaj jush. Dikush do të duhet të zgjedhë mes së shkuarës dhe së tashmes, edhe nëse nuk e keni shumë të lehtë ta mbyllni me kujtime.

Ujori

Ka shumë planetë në aspekt të mirë për shenjën tuaj të zodiakut. Nëse po ktheheni nga një ndarje përfundimtare, në këtë moment mund ta gjeni veten të dashuruar me një person tjetër. Nëse ende jetoni një histori të lëkundur, afrimi do të varet nga ju.

Peshqit

Ka shumë mundësi që java të fillojë me shqetësime, por kujdes: gjithçka mund të fillojë sërish tani që Venusi është i favorshëm. Mos lejoni që e kaluara të shkatërrojë ëndrrat e së ardhmes./ CNA.al

Lajmet e fundit nga