LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Fat në dashuri dhe projekte të reja/ Parashikimi i yjeve për këtë të diel sipas Paolo Fox

21 Janar 2024, 09:19, Horoskopi CNA
Fat në dashuri dhe projekte të reja/ Parashikimi i yjeve për
Paolo Fox

Dashi

Prej disa ditësh është kthyer një lloj shqetësimi sikur nuk i beson më një personi ose të duhet më shumë siguri për rinovimin e një marrëveshjeje. Kjo është e vërtetë edhe nëse keni sukses, sepse tashmë i keni vendosur vetes synime të reja dhe dilema se çfarë të bëni nga qershori e në vazhdim. Meqenëse jeni një person shumë impulsiv, nuk do të doja që të prishni një marrëdhënie ose ta shtyni veten shumë në dy javët e ardhshme. Mund të sprovoheni në dashuri. Në nivelin fizik do të vini re më shumë tension dhe kjo është arsyeja pse ju ftoj të rikuperoni energjinë e humbur.

Demi

E juaja është një shenjë që i kushton rëndësi gjërave thelbësore, në jetë mendoni se keni nevojë për një marrëdhënie të mirë romantike, një punë që sjell burimet e duhura, me shumë apo pak arrini gjithmonë të gjeni përshtatjen e duhur. Problemi është se kohët e fundit disa garanci janë dëmtuar nga situata të jashtme dhe të paparashikuara. Mes nëntorit dhe dhjetorit mund të jeni ndjerë në qendër të çështjeve komplekse për të menaxhuar, është e nevojshme të veproni drejtpërdrejt për të zgjidhur një problem personal. Unë po shikoj yjet e fundit të janarit dhe ata të fillimit të shkurtit, ata janë duke u rikuperuar. Pra, edhe nëse e gjeni veten në një situatë të vështirë, do të jetë e mundur, jo thjesht të dilni mirë, por të paktën të gjeni njerëzit më të mirë për t'ju mbrojtur dhe për të përballuar gjithçka. Për ata që kanë biznesin e tyre, një rishikim i kontakteve dhe situatave ekonomike është i nevojshëm.

Binjakët

Në këtë ditë Hëna është në shenjën tuaj, ky është një ogur i mirë për përpjekjen për të zgjidhur ato mosmarrëveshje të vogla që mund t'ju kenë mërzitur në fillim të dhjetorit. Në disa raste, një situatë konfliktuale mbetet në marrëdhëniet e miqësisë dhe me partnerët dhe bashkëpunëtorët e mundshëm, prandaj në këtë periudhë disa çështje mund të vihen në pikëpyetje. Kushdo që punon si punonjës duhet të kërkojë në mënyrë të pashmangshme një pikë ekuilibri. Projektet e reja, nuk ka garanci, por fatmirësisht ka kuriozitet për të ardhmen, prandaj nuk do të ketë probleme për të ecur përpara.


Gaforrja

Duhet të kapërceni agjitacionin që ndjeni brenda jush. Keni bërë një kërkesë dhe nuk keni marrë përgjigje: jeni ndër shenjat që do të duhet të kryejnë kontrolle nga fundi i janarit deri në fillim të shkurtit.  Duke qenë se viti 2024 do të jetë një vit konfirmimesh, i konsideroj dy javët e ardhshme jo të vështira për t'u menaxhuar, por thjesht të bezdisshme. Do t'ju duhet të zmbrapsni një sulm dhe do t'ia dilni shumë mirë. Një vonesë mund të ketë të bëjë me ardhjen e parave ose një shitje. Mbaj mend që këtë të diel dhe në përgjithësi në dhjetë ditët e ardhshme, shumica do të duhet të rishikojë mënyrën e të përjetuarit të ndjenjave dhe ndoshta edhe të qortojë një person që nuk ka qenë besnik.

Luani

Periudha midis shkurtit dhe majit shërben për të kuptuar mundësitë tuaja reale të veprimit, por edhe për t'u vënë re, veçanërisht nëse keni biznesin tuaj. Strukturat kanë ndryshuar, që nga shkurti i 2023-ës kanë qenë të shumtë ata që kanë vënë në pikëpyetje gjithçka. Njerëzit e lindur në Luan pëlqejnë sfidat! Kërkoj vëmendje në planin ekonomik, fakti që Jupiteri është përballë tregon një disponueshmëri mesatare në lidhje me investimet afatgjata. Kreativiteti dhe dëshira për të rinovuar jetën investojnë dashurinë. Çiftet që kanë pasur një krizë të rëndë, për sa kohë që kanë baza të mira, mund të fillojnë të rindërtojnë mirëkuptimin e tyre. 

Vigjëresha

Dita e sotme fillon me disa probleme, një dyshim se si të kaloni orët e ardhshme ose të menaxhoni lodhjen për të mos shkaktuar dëme. Nga data 23 Venusi fillon një tranzit interesant i cili do të jetë një ogur i mirë nëse keni ndërmend të filloni të mendoni për diçka të re për të bërë në javët e ardhshme. Ata që kishin lënë mënjanë një projekt për dy vjet tani do ta gjejnë veten gati për të filluar përsëri. Për më tepër, fillimi i shkurtit mund të sjellë një afirmim të bukur. Ata që mbeten pa dashuri shikojnë përreth, një miqësi mund të bëhet diçka më shumë. 

Peshorja

Ju ndjeni se diçka nuk shkon, se ka tensione dhe provokime.  Ndonjëherë ju mendoni se nuk jeni kuptuar dhe kuptuar plotësisht, dhe kjo ju hidhëron. Në marrëdhëniet midis prindërve dhe fëmijëve, në lidhjet e dashurisë, njeriu ndjen kufizim, duhet të jetë i kujdesshëm. Kjo e diel inaguron një moment revolucionesh të vogla apo të mëdha në jetën tuaj. Pritet për kontrata dhe marrëveshje: një vizion ndryshe dhe më pozitiv për gjithçka do të vijë nga mesi i shkurtit.

Akrepi

Nëse do të kishit vendosur të realizoni një projekt këto ditë, mos u shqetësoni, një ide ose intuitë e mirë mund të vijë, dhe atëherë lajmi i mirë është se së shpejti do të ketë shumë planetë aktivë: Mërkuri është tashmë aktiv. Jo vetëm që ka më shumë kreativitet, por dëshira për t'u rikthyer në lojë po kthehet, dhe kjo ka të bëjë edhe me dashurinë: çiftet që kanë pasur një krizë të rëndë nuk mund ta zgjidhin brenda natës, por duhet të them se të gjithë ata që duan të kapërcejnë problemet mund të bëjnë më shumë nëse dëshirojnë. Marrëdhëniet që mbeten pak më konfliktuale janë me Dashin, Peshoren dhe Gaforren, të paktën tani për tani.

Shigjetari

Në këtë moment të gjithë po ju shikojnë, ju mund të bëni shumë gjëra. Nëse keni ndryshuar së fundmi grupet ose rolet, do të ketë një fazë vendosjeje. Pikërisht kalimi i Venusit në shenjë, edhe për disa ditë, sjell një kapacitet të madh veprimi, një bukuri të veçantë. Megjithatë, duhet të keni kujdes se si i shprehni mendimet tuaja, sepse nëse theksoni shumë dhe thoni gjënë e parë që ju vjen në mendje, rrezikoni të bëni gabime, të ktheni dikë kundër dikujt. Sot kemi një Hënë në opozitë e cila paralajmëron kundër çdo lloj teprimi. Shanset janë që kohët e fundit ju është dashur të kërkoni falje për një qëndrim të justifikuar, por tepër të ashpër. Këto janë ditë aktive për kërkimin e dashurisë: ata që tashmë e kanë një të tillë, do të bëjnë plane për gjysmën e dytë të shkurtit që mund të kenë të bëjnë me shtëpinë, bashkëjetesën, fëmijët, në varësi të moshës dhe situatave.

Bricjapi

Ka gjithnjë e më shumë prani në shenjën tuaj, Mërkuri tashmë është aktiv, Venusi do të jetë në rregull nga data 23. Marsi ndihmon aftësinë tuaj për të vepruar. Disa të lindur në shenjë preferojnë që pas një ndarjeje të qëndrojnë vetëm për një kohë të gjatë. Kjo është një zgjedhje stili jetese. Megjithatë, më duhet ta tregoj këtë periudhë të mirë për takime të reja dhe. Ata që dëshirojnë të zyrtarizojnë një lidhje, të martohen ose të jetojnë së bashku, nëse nuk kanë bërë tashmë një hap të rëndësishëm në muajt e fundit, do të synojnë të kalojnë një vijë të fundit dhe muajt midis qershorit dhe gushtit, nga ky këndvështrim, do të të jetë më e rëndësishmja.

Ujori

E sigurt është se dëshira për të bërë gjëra të ndryshme nga e kaluara, për të ndryshuar jetën, është vërtet imponuese. Nëse punoni me thirrje ose me komision, nuk ka asgjë të re tani për tani, por mbani mend që pas 13 shkurtit gjithçka do të jetë më e qartë. Jam i bindur që deri në qershor kërkesat e bëra në të kaluarën do të kenë një rezultat të suksesshëm, si dhe do të ketë rikonfirmime për projektet. Në fund të fundit ju pëlqejnë ndryshimet, dhe kjo është pikërisht ajo që po kërkoni nëse mërzia ka hyrë në ditët tuaja për një kohë të gjatë.

Peshqit

Ndonjëherë e gjeni veten duke përjetuar ditë melankolike. Kjo e diel duket më pak e lirë nga tensionet dhe mund të kujtojë diskutimet që filluan në fillim të janarit. Të gjithë kanë qiellin e tyre, megjithatë pak a shumë, të gjithë të lindurve në këtë shenjë zodiakut i është dashur të përballen me një rishikim të marrëdhënieve të tyre romantike dhe familjare. Kjo është një e diel reflektimi dhe jo veprimi. Ka gjëra të reja për punë, do të jetë një ide e mirë të studioni strategji të reja për t'i zbatuar më mirë ato midis marsit dhe prillit, këta janë muajt më të frytshëm. Sot është më mirë të shmangni stresin, duke marrë kohë për veten tuaj do të jetë një gjë e mirë. Java e ardhshme do të jetë një javë e ngarkuar, që nga e marta 23 do të vijë një propozim./CNA

 

Lajmet e fundit nga