LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Kush do ketë fat në dashuri sipas Paolo Fox/ Horoskopi, e shtunë, 13 janar 2024

13 Janar 2024, 08:27, Horoskopi CNA

Kush do ketë fat në dashuri sipas Paolo Fox/ Horoskopi, e shtunë,

Dashi 

Pas muajsh ndalimi, mendimi ose thjesht studimi të strategjive, së shpejti do të ketë një promovim të këndshëm, ose mund të rivlerësoheni brenda së njëjtës kompani, ose të zhvendoseni diku tjetër. Sa i përket dashurisë, kjo ditë do të jetë edhe periudhë reflektimi. Kjo është arsyeja pse prej disa kohësh u kërkoj të gjithëve që janë në një lidhje të jenë të kujdesshëm. Në veçanti, ata që kanë vendosur të martohen ose të jetojnë së bashku do të duan të kenë më shumë siguri. 

Demi

Nëse vuani nga shqetësime të vogla fizike është mirë të bëni kujdes, sepse këtë mbrëmje mund të ndiheni edhe më të rraskapitur. Kjo lodhje vjen nga fakti që prej disa kohësh nuk jeni ndalur për asnjë moment. Ndërkohë mendoni edhe për projekte të mëdha. Pra, sa më shumë t'i afrohemi mesit të vitit, aq më shumë do të duhet të përcaktohen në mënyrë konkrete këto projekte. Nisur nga pozicioni i Hënës, rekomandoj veçanërisht sot, të shtunë, të mos zemëroheni, të kërkoni zgjidhje.

Binjakët

Për beqarët së shpejti mund të lindë edhe një lidhje e re, nëse nuk ka ndodhur! Por historitë e rastësishme, tepër imagjinative duhet të shmangen. Për më tepër, në fillim të muajit edhe çiftet afatgjatë përjetuan një moment të vështirë. Monotonia fik emocionet dhe dashurinë.

Gaforrja

Në fund të këtij muaji janar, një dashuri do të vihet në provë, ndaj bëni kujdes, sepse ata që kanë qenë shumë larg partnerit ose ndoshta nuk kanë dhënë një premtim nga frika se mos përfshihen shumë, mund të kenë mendime të dyta. Historitë që kanë përjetuar krizë në këtë periudhë do të duhet të ndiqen me kujdes, ne do të ecim përpara vetëm nëse do të ketë bashkëpunim nga ana e të dyve. Në muajt e ardhshëm do të mund të flasim për punën, për dashurinë, do të mund të bëjmë zgjedhje më të përshtatshme.

Luani

Kujdes sepse sot Hëna në opozitë mund të shkaktojë një gjendje të tepruar të lodhjes. Kjo do të thotë gjithashtu se nuk do të jetë e lehtë për të mbajtur nën kontroll tensionet, me rrezikun e zemërimit për arsye të parëndësishme, dhe kështu është më mirë të mos merrni asgjë si të mirëqenë. Të mos harrojmë se në fushën e punës janë në horizont zhvillime të reja, edhe ju keni nevojë për garanci për muajt e ardhshëm. Kërkohet kujdes më i madh në çështjet ekonomike.

Virgjëresha

Deri në fund të këtij muaji është e mundur të merrni një kënaqësi të madhe! Nuk përjashtoj projekte të mira në horizont, zgjidhje të mira për ata që kanë mbetur në stacion për një kohë të gjatë. Nëse keni kohë që kërkoni horizonte të reja ose po mendoni të bëni diçka të re, vazhdoni. Fundi i këtij muaji mund të zbulojë një dashuri.

Peshorja

Paralajmëroj se fundi i janarit, si dhe fillimi i shkurtit, mund të jetë kompleks për ndjenjat. Nuk po them që të gjitha çiftet rrezikojnë një krizë. Shpesh, ju mendoni se jeni i dashuruar pikërisht atëherë kur mendoni se jeni shumë i shqetësuar për dikë apo edhe ndiheni keq. Vetëm mos e teproni, nuk duhet të bëheni vetëdëmtues, edhe sepse nuk keni përjetuar shumë tensione dhe probleme që nga vera e vitit të kaluar. Tani duhet të mendoni vetëm për mirëqenien tuaj.

Akrepi

Çdo situatë duhet përballuar me qetësi, sidomos nëse ka të bëjë me pakënaqësitë apo acarimet që lindin brenda familjes, ku prej disa kohësh dikush ka shënuar rritje të kontradiktave apo vështirësive të caktuara. Ju gjithashtu mund të shqetësoheni për dikë që nuk është mirë. Ujori, Luani dhe Demi janë shenja që shpesh ju bëjnë të përjetoni kontraste të thella të brendshme. Për këto shenja ka tërheqje, por edhe një ndjenjë në rritje të moskuptimit.

Shigjetari

Fundjava flet për një situatë rritjeje pozitive, me Hënën në aspekt të shkëlqyer ne ecim më mirë përpara dhe kjo periudhë mund të plotësojë një situatë me avantazh të madh. Çdo gjë që fillon në këtë moment, qoftë edhe në nivelin e emocioneve dhe takimeve, mund të jetë e dobishme për zhvillimin më të mirë të së ardhmes. 

Bricjapi

Do të jetë një ditë tjetër e rëndësishme dhe për gjendjen emocionale dhe anën ekonomike. Qëndroni gati për veprim, për një rikuperim që do të bëhet edhe më i bukur në javët në vijim dhe të mos harrojmë që Afërdita do të jetë në shenjën tuaj duke filluar nga data 23, ndaj mund të nisin rrugë të reja. Unë imagjinoj se keni grumbulluar shumë përpjekje, por gjëja e rëndësishme është të vazhdoni. Askush nuk mund ta ndalojë ngjitjen tuaj, edhe nëse si zakonisht gjithçka varet nga cilësitë dhe dëshira juaj. 

Ujori

Zgjedhjet e punës të bëra që nga vjeshta e vitit të kaluar nuk janë plotësisht të kënaqshme. Ka nga ata që planifikojnë të ndryshojnë jetën, vendin e punës apo vendbanimin brenda sezonit të ardhshëm. Kjo ditë pasqyron shpirtin tuaj të acaruar, nervoz dhe ndoshta edhe një lodhje të fortë që duhet të përpiqeni ta menaxhoni me shumë ekuilibër, përndryshe rrezikoni të mbingarkoni dhe mbi të gjitha rrezikoni të krijoni një krizë! Historitë që janë tashmë në krizë ose që lënë të kuptohet se keni përjetuar kohë të vështira duhet të trajtohen më me kujdes, veçanërisht tani duke pasur parasysh që Hëna është në të kundërt.

Peshku

Kujtojmë që shenja juaj drejtohet nga Neptuni dhe ky planet përfaqëson ëndrrat. Duhet të punosh shumë për t'i shndërruar ëndrrat në realitet, përndryshe jetoni në një botë fantazish që janë të vështira për t'u realizuar. Por shpresoj që shumica, sidomos në rastin e zhgënjimeve të fundit, të jenë gati të bëjnë njohje të reja. Një ndjenjë flet qartë, ata që nuk kanë një dashuri e kërkojnë, pas një fillimi të vështirë të janarit mund të filloni përsëri. Ndërkohë brenda ditëve të para të shkurtit mund të mbërrijë një ofertë e këndshme pune. 

 

Lajmet e fundit nga