LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Horoskopi, e diel, 14 janar 2024/ Çfarë kanë parashikuar yjet, sipas Paolo Fox

13 Janar 2024, 22:52, Horoskopi CNA

Horoskopi, e diel, 14 janar 2024/ Çfarë kanë parashikuar yjet,

Dashi

Yjet premtojnë një ditë mjaft nervoze, ndoshta e shkaktuar nga stresi i akumuluar kohët e fundit. Do të bënit mirë të ndaleni, t'i jepni vetes disa momente reflektimi, qetësie. Nevoja për më shumë siguri në marrëdhënie po rritet.

Demi

Mund të keni panik në disa raste por duhet të qëndroni të guximshëm. Nga fundi i janarit deri në ditët e para të shkurtit do t'ju ndodhë diçka e bukur, një ofertë që nuk do mund ta refuzoni. Dashuria gradualisht do të rifitojë vendin kryesor.

Binjakët

Pas një fillimi veçanërisht të vështirë të vitit 2024, më në fund do të mund të filloni të rikuperoheni. Për të rikuperuar qetësinë në dashuri dhe familje do t'ju duhet të prisni deri më 23 janar, kur Venusi nuk do të jetë më përballë. Duhet të përpiqeni të mendoni për projekte të reja.

Gaforrja

Nga fundi i janarit deri në fillim të shkurtit, yjet mund t'ju testojnë. Nga njëra anë do të përjetoni një moment tensioni të madh, nga ana tjetër do mund të çliroheni nga gjërat që nuk ju interesojnë më. Për shkak të renditjes së yjeve do të përjetoni momente shqetësimi.

Luani

Sot mund të ndiheni pak të lodhur dhe nervozë. Më mirë të qëndroni larg provokatorëve dhe ngatërrestarëve. Tregohuni të mençur në shpenzimet tuaja, përpiquni t'i kushtoni më shumë vëmendje financave tuaja. Sa I përket shëndetit, duhet që të kaloni disa momente relaksi.

Virgjëresha

Do të filloni të keni liri në punë dhe në dashuri. Me afrimin e fundit të muajit, mundësitë do të shtohen nga çdo këndvështrim. Ju duhet t'u jepni më shumë hapësirë ??ndjenjave.

Peshorja

Prioriteti juaj duhet të jetë rifitimi i formës dhe fuqisë fizike. Jini të fortë, sepse do të duhet të përballeni me goditjen përfundimtare të planetëve mes fundit të muajit dhe fillimit të shkurtit. Jini të përgatitur për tensione të mundshme në marrëdhëniet ndërpersonale, keqkuptime apo mosmarrëveshje.

Akrepi

Edhe pse jo të gjitha problemet janë kapërcyer, gjendja juaj astrologjike nuk është negative. Sigurisht, një program apo marrëveshje për të cilën shpresonit nuk u rinovua. Mundohuni të largoni negativitetin dhe përpiquni të përjetoni emocione të reja dhe të rifitoni më shumë entuziazëm.

Shigjetari

Edhe nëse Mërkuri largohet nga shenja juaj, ju do të vazhdoni të jeni shumë të fortë, do të arrini të kapërceni çdo sfidë nëse bëni përpjekje për të. Në dashuri duhet të rikuperoni pasionin dhe dëshirën për t'u rikthyer në lojë, për të përjetuar emocione që nuk i keni ndjerë prej kohësh.

Bricjapi

Ka të ngjarë që tashmë keni filluar të shihni përmirësime të dukshme në jetën tuaj, veçanërisht në punë. Do të fillojnë të bashkohen projektet dhe do të vijnë përgjigjet apo konfirmimet që prisni.

Ujori

Mundohuni të zbusni nervozizmin tuaj të brendshëm, intolerancën tuaj, veçanërisht në dashuri. Ajo që ka rëndësi tani është të punoni shumë për të gjetur një ekuilibër më të mirë të brendshëm dhe të qëndroni larg provokimeve të njerëzve të tjerë. Numëroni deri në tre përpara se të flisni.

Peshqit

Mërkuri do të jetë i favorshëm për ju, ka lajme të mira. Yjet ju inkurajojnë të lini pas të kaluarën, të hiqni qafe mendimet pesimiste dhe të përqendroheni në ide të reja.

Lajmet e fundit nga