LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Vranësira kalimtare dhe rritje e lehtë temperaturash/ Parashikimi i motit

2024-02-04 08:11:00, Sociale CNA
Vranësira kalimtare dhe rritje e lehtë temperaturash/ Parashikimi i
Foto ilustruese

Depërtimi i masave ajrore me origjinë jugperëndimore do të bëjë që vendi ynë të ketë kushte të qëndrueshme atmosferike.

Moti i kthjellët dhe orët me diell do të mbizotërojë në pjesën më të madhe të kohës, ndërsa vranësirat do të jenë mesatare-kalimtare gjatë ditës së sotme (4 shkurt).

Era do të fryjë me drejtim verilindje-veriperëndim 1-6m/s, ndërsa hera-herës në bregdet fiton shpejtësi deri 11m/s shoqëruar me valëzimin në dete të forcës 1-3ballë.

Temperaturat minimale do të shënohen në Korçë me -5 gradë celcius duke vijuar tek ato më të lartat 18 gradë celcius që pritet të shënohen në disa prej qarqeve në jug të vendit./CNA 

Vranësira kalimtare dhe rritje e lehtë temperaturash/ Parashikimi i

Lajmet e fundit nga