LEXO PA REKLAMA!

SHKARKO APP

Temperaturat nën 0°C/ Moti për ditën e sotme

2024-02-01 07:10:00, Sociale CNA
Temperaturat nën 0°C/ Moti për ditën e sotme
Foto ilustruese

Ditën e sotme vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Moti parashikohet i kthjellët në të gjithë territorin si dhe shtim të vranësirave në orët e pasdites mesatare deri të dendura. Prani të ngricave në akset rrugore. 

Era do të fryjë me drejtim juglindje - veriperëndim me shpejtësi mesatare 1-6m/sek, ndërsa në bregdet dhe lugina era me shpejtësi deri 8-10m/sek duke bërë që valëzimi në dete të jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore -4 deri 11°C , në zona e ulëta 0 deri 18°C, në zona bregdetare 0 deri 17°C./ CNA

Lajmet e fundit nga